Bakgrundsbild

Kontakt och hitta hit

Välkommen att kontakta oss på Bygdegårdarnas Riksförbund!

E-post
info@bygdegardarna.se

Adress
Bygdegårdarnas Riksförbund
Stadshagsvägen 6
112 50 Stockholm

Ingången är på gaveln av huset.

Läs mer om förbundskansliets tillgänglighet

Kollektivtrafik
Bästa sättet att ta sig kollektivt till oss är att åka tunnelbanans blå linje (mot Akalla/Hjulsta från T-centralen) till Fridhemsplan och gå upp mot Mariebergsgatan. När du kommit upp till gatuplanet tar du vänster och vänster igen uppför backen genom parken.

Om du vill undvika uppförsbacke kan du ta buss nummer 56 (mot Hornsberg) från hållplats Kulturskolans hus (precis utanför tunnelbaneuppgången) till John Bergs plan och gå tillbaka åt det håll bussen kom ifrån.

Karta kollektivtrafik kansliet
Klicka på bilden för att se den större.

Sök resa på Sl.se  >>

Kontakta oss

Förbundschef

Kenneth Lundmark

072-519 20 62

kenneth.lundmark@bygdegardarna.se

Verksamhetsutvecklare konst och kultur

Stefan Löfgren

070-347 43 86

stefan.lofgren@bygdegardarna.se

Verksamhetsutvecklare fastighet och försäkring

Ulph Lundgren

070-440 38 96

ulph.lundgren@bygdegardarna.se

Verksamhetsutvecklare film, samt kontaktperson i ungdomsfrågor

Niklas Fischer

070-881 34 43

niklas.fischer@bygdegardarna.se

Expert inom kris, särskilda händelser och totalförsvar

Björn Körlof

070-625 69 02

bjorn.korlof@bygdegardarna.se

Organisationsutvecklare

Anna Öhman

070-440 89 42

anna.ohman@bygdegardarna.se

Kommunikationsansvarig

Jenny Dahlerus

070-789 05 13

jenny.dahlerus@bygdegardarna.se

Webbsupport för föreningar

Roger Ståhl

072-215 90 61

hemsida@bygdegardarna.se

Controller och ekonomiansvarig

Annika Gillerblad

070-440 35 72

annika.gillerblad@bygdegardarna.se

Redovisningsekonom

Helen Jäderlund

076-257 79 88

helen.jaderlund@bygdegardarna.se

Administration och föreningsfrågor

Andreas Engström

070-440 18 86

andreas.engstrom@bygdegardarna.se

Administratör

Anna-Lena Nilsson

070-440 67 87

anna-lena.nilsson@bygdegardarna.se

Bygdegårdsförsäkringen

Försäkringskansli

0200-22 99 99

forsakring@bygdegardarna.se