Distriktsstyrelsen

2022 – 2023

Ordförande / Landsbygdsprogram

Lars Mattsson
Rasbokil Örkulla 10
755 95 Uppsala
Mobil: 073-322 56 26
E-post: britt.lars.mattsson@gmail.com

Vice ordförande

Bo Frändén
Trollbäcksvägen 6
743 82 Bälinge
Mobil: 076 – 1273635
E-post: bo.frndn@telia.com

Kassör

Maud Johansson
Andersberg 413
741 95 Knivsta
Mobil: 070 – 2723744
E-post: runeborg@telia.com

Sekreterare / Kontaktperson Miljö / Informationsansvarig

Lars Ling
Botvidsgatan 3 C
753 29 Uppsala
Tfn: 018 – 145813
Mobil: 070 – 6316557
E-post: lars.ling.1937@gmail.com

Kontaktperson fastighet

Ingmar Jansson
Skäggesta 308
755 92 Uppsala
Tfn: 018 – 369237
Mobil: 0723 – 625142
E-post: Ingmar.jansson@gmail.com

Kontaktperson försäkring

Marie Hagberg
Enköping Rekasta 8
745 95 Enköping
Mobil: 072-578 33 55
E-post: marie@rekasta.net

Kontaktperson Kultur

Britt Mattsson
Rasbokil Örkulla 10
755 95 Uppsala
Mobil: 0733 – 225626
E-post: britt.lars.mattsson@gmail.com

Kontaktperson Barn och Ungdom

Helena Elvidotter Forslund                
Österunda Paddebo 1
749 72 Fjärdhundra
Mobil: 073-0786572
E-post: elvidotter@msn.com

Kontaktperson Hemsida

Sven-Ove Wånö
Stensunda 156
747 92 Alunda
Mobil: 076-1633859
E-post: sven-ove.wano@hotmail.com

Ledamot   

Caisa Pöntinen                                                             
Faringe, Täby 194
740 10 Almunge
Mobil: 070 – 6959344
E-post: kajsapon@gmail.com

Ledamot

Agneta Blomster
Dalby, Hessle 122
755 91 Uppsala
Mobil: 070-0922104
E-post: agneta.blomster@gmail.com

 

 

Uppsala distriktets kontaktperson i förbundsstyrelsen 2022 – 2023

 

Sofia Ohlsson
Veckholm, Hedsta 16
745 99 Enköping
Mobil; 073-7275484
E-post: sofia.ohlsson@gmail.com

Information om cookies

Bygdegårdarna och dess undersidor använder ibland cookies för att underlätta ditt besök på vår hemsida. Om du inte vill att vi lagrar cookies på datorn kan du stänga av detta i inställningarna för din webbläsare. Du kan läsa mer på minacookies.se