Bakgrundsbild
  • Hem
  • Kontakta oss

Kontakta oss

Stockholms bygdegårdsdistrikt c/o Bo Carlqvist Kontaktuppgifter, se ordförande

Huvudbild

Bilden stående: Marianne Nord, Britt Engdahl, Monica Eriksson, Lars Nordstrand och Doris Vesterlund. Sittande Bo Carlqvist och Elisabeth Karlsson. På bilden saknas Magnus Grundäng och Åsa Starck.

Styrelse

Ordförande
Bo Carlqvist
Sollentuna
08-120 55 144
070-226 52 62
bo.carlqvist@sv.se

Sekreterare
Hemsidesansvarig

Monica Eriksson
Hagalundsgatan 5
169 65 Solna
Mobil 070-375 02 83
monica@bygdegardarna.se

Kassör

Britt Engdal, Täby
Albert Målares väg 1 D
187 75 Täby
Mobil: 070-874 15 84
britt.engdahl@gmail.com

Kulturansvarig
Doris Vesterlund
Vasavägen 6
176 74 Järfälla
Tel mobil 070-942 57 96

Mobil 070-942 57 96
doris.vesterlund@hotmail.com

Byggansvarig 
Miljöansvarig

Marianne Nord
Hägerstensvägen 318
129 41 Hägersten
Mobil 076-220 83 88
nord.marianne@gmail.com

Försäkringsansvarig
Magnus  Grundäng
Åsbyvägen 3
762 98 Edsbro
070-870 69 99
magnus@ekensnaval.com

Ledamot

Åsa Starck, Bergsharma bgf
asa.starck2014@gmail.com

Ersättare

Elisabeth Karlsson, Oaxen, Landsbygdsansvarig
Oaxen 35
153 93 Mörkö
0722-110 180
karlsson.oaxen@telia.com

Lars Nordstrand, Björkö Arholma bgf

Tel mobil 070-307 93 06
larsnordstrand63@gmail.com

 

Information om cookies

Bygdegårdarna och dess undersidor använder ibland cookies för att underlätta ditt besök på vår hemsida. Om du inte vill att vi lagrar cookies på datorn kan du stänga av detta i inställningarna för din webbläsare. Du kan läsa mer på minacookies.se