Till Riksförbundet
Gå till distrikt
  • Hem
  • Kontakta oss

Kontakta oss

Stockholms bygdegårdsdistrikt c/o Bo Carlqvist Kontaktuppgifter, se ordförande

Styrelse

Ordförande
Bo Carlqvist
Skyttevägen 20, 8 tr
192 54 Sollentuna
08-120 55 144
070-226 52 62
bo.carlqvist@sv.se

Sekreterare
Hemsidesansvarig

Monica Eriksson
Hagalundsgatan 5
169 65 Solna
Mobil 070-375 02 83
monica@bygdegardarna.se

Kassör

Britt Engdal, Täby
Albert Målares väg 1 D
187 75 Täby
Mobil: 070-874 15 84
mailto:britt.engdahl@telia.com

Kulturansvarig
Doris Vesterlund
Vasavägen 6
176 74 Järfälla
Tel bost. 08-580 811 78
Tel arb. 08-120 551 37
Mobil 070-942 57 96
E-post: doris.vesterlund@hotmail.com

 

Byggansvarig norr länsdelen
Försäkringsansvarig

Åke Jansson
Lilla Waxtuna 2882
760 10 Bergshamra
Hem 0176-26 06 50
Mobil 070-556 00 21
e-post lilla.waxtuna@etanet.se

Byggansvarig södra länsdelen
Miljöansvarig

Marianne Nord
Hägerstensvägen 318
129 41 Hägersten
Hem 08-97 26 87
e-post nord.marianne@gmail.com

Ungdomsansvarig
Amanda Eklund
amanda.eklund@viunga.se

Ersättare

Elisabeth Karlsson, Oaxen, Landsbygdsansvarig
karlsson.oaxen@telia.com

Jonatan Jonte Virtanen, Odensala, byggansvarig mellan
jfv-fix@hotmail.com

Information om cookies

Bygdegårdarna och dess undersidor använder ibland cookies för att underlätta ditt besök på vår hemsida. Om du inte vill att vi lagrar cookies på datorn kan du stänga av detta i inställningarna för din webbläsare. Du kan läsa mer på minacookies.se