Bakgrundsbild

Styrelsen

Huvudbild

Skånes bygdegårdsdistrikt

c/o Karin Olsson
Kvistvägen 20
275 39 Sjöbo

0416-107 68
070-741 36 00

karin.mats.olsson@tele2.se


Distriktets org.nr: 848001-0498
BG: 978-4372
Swishkonto: 123 5545850

STYRELSE

Ordförande
Landsbygdsansvarig & Miljöansvarig
Dataansvarig

Karin Olsson
Kvistvägen 20
275 39 Sjöbo
0416-107 68
070-741 36 00
karin.mats.olsson@tele2.se

Vice ordförande
Bygg & Försäkringsansvarig
Rolf Stridsberg
Sotemossevägen 2120
274 94 Skurup
073-964 17 80
rolf.stridsberg@telia.com

Kassör
Ronny Persson
Kvartettgatan 3
271 92 Ystad
0411-600 02
073-381 67 64
rpystad@gmail.com

Landsbygdsansvarig
Sven-Olof Bengtsson
Stallvägen 49
269 38 Båstad
070-868 47 10
sven-olof.bengtsson@bjarenet.com

Kulturansvarig
Thomas Andersson
Killebacken 17
269 32 Båstad
0431-707 63
070-518 52 12
thomas.andersson@bjarenet.com

Sekreterare
Webb-, data-
informations – PR ansvarig
Gina Widén Horvat
Södra Vägen 10 B
264 71 Östra Ljungby
070-175 12 83
gina_widen@hotmail.com

Ledamot
Ingemar Thulin
Gamla Glimåkravägen 2
289 72  Sibbhult
070-696 84 45
ingemar_thulin@telia.com

Ungdomsansvarig
Vakant, vid behov vända sig Bygdegårdarnas Riksförbund

Repr. för JUF Skåne
Nils-Erik Grönvall
S. Möinge pl 7080
260 21 Billbeberga
0418-43 11 22
070-560 67 34
n_e_gronvall@msn.com

Utbildningsansvarig &
Repr. för Studieförbundet Vuxenskolan
Åsa Björk
Regionchef
Studieförbundet Vuxenskolans regionförbund i Skåne
0701-450234
asa.bjork@sv.se

REVISORER
Knut Landén
Vinkelvägen 14
275 61 Blentarp
0416-243 54
070-655 84 16

Elisabeth Frankson
Drottninggatan 11
280 10 Sösdala
0451-600 58
070-864 46 58

VALBEREDNINGENS SAMMANKALLANDE
Ingrid Sandelin
Fältgatan 2
275 36 Sjöbo
0416-127 47
070-571 15 96
ingrid.sandelin@sjobo.se

Information om cookies

Bygdegårdarna och dess undersidor använder ibland cookies för att underlätta ditt besök på vår hemsida. Om du inte vill att vi lagrar cookies på datorn kan du stänga av detta i inställningarna för din webbläsare. Du kan läsa mer på minacookies.se