Bakgrundsbild
  • Hem
  • Styrelsen / Kontakt

Styrelsen / Kontakt

Skånes bygdegårdsdistrikt

Maila oss gärna:
skane@bygdegardarna.se

c/o Karin Olsson
Kvistvägen 20
275 39 Sjöbo

0416-107 68
070-741 36 00

karinolsson1967@gmail.com


Distriktets org.nr: 848001-0498
BG: 978-4372
Swishkonto: 123 5545850

STYRELSE

Ordförande
Landsbygdsansvarig & Miljöansvarig
Dataansvarig

Karin Olsson
Kvistvägen 20
275 39 Sjöbo
0416-107 68
070-741 36 00
karinolsson1967@gmail.com

Vice ordförande
Bygg & Försäkringsansvarig
Rolf Stridsberg
Sotemossevägen 2120
274 94 Skurup
073-964 17 80
rolf.stridsberg@telia.com

Kassör
Utbildningsansvarig
Ingemar Thulin
Gamla Glimåkravägen 2
289 72  Sibbhult
070-696 84 45
ingemar_thulin@telia.com

Landsbygdsansvarig
Sven-Olof Bengtsson
Stallvägen 49
269 38 Båstad
070-868 47 10
sven-olof.bengtsson@bjarenet.com

Kulturansvarig
Thomas Andersson
Killebacken 17 A
269 33 Båstad
0431-707 63
070-518 52 12
thomas.andersson@bjarenet.com

Sekreterare
Webb-, data-
informations – PR ansvarig
Gina Widén Horvat
Södra Vägen 10 B
264 71 Östra Ljungby
070-175 12 83
gina_widen@hotmail.com

Ledamot
Per Nordgren
Hjärsåslilla 851
289 90 Knislinge
073-080 15 43
pnordgren61@gmail.com

Ungdomsansvarig
Vakant, vid behov vända sig Bygdegårdarnas Riksförbund

Repr. för JUF Skåne
Vakant

Repr. för Vi Unga Skåne
Mohammed Bemedhaf
m.bemedhaf@gmail.com

Repr. för CUF Skåne
Christoffer Larsson
christoffer.larsson.el@gmail.com

Repr. för Studieförbundet Vuxenskolan regionförbund i Skåne och LRF
Eva Karin Hempel
Svenstorp
Stävie Mölleväg 80-0
235 91 Vellinge
070-810 37 78
eva.karin.hempel@telia.com 

Repr. för Studieförbundet Vuxenskolan regionförbund i Skåne
Åsa Björk
asa.bjork@sv.se

REVISORER

Elisabeth Frankson
Drottninggatan 11
280 10 Sösdala
0451-600 58
070-864 46 58

Katarina Andersson
Björnbärsstigen 15
268 68 Röstånga
076-765 15 35

VALBEREDNINGENS SAMMANKALLANDE
Ingrid Sandelin
Norregatan 2, lgh 1202
275 36 Sjöbo
0416-127 47
070-571 15 96
ingrid.sandelin@sjobo.nu

 

Information om cookies

Bygdegårdarna och dess undersidor använder ibland cookies för att underlätta ditt besök på vår hemsida. Om du inte vill att vi lagrar cookies på datorn kan du stänga av detta i inställningarna för din webbläsare. Du kan läsa mer på minacookies.se