Till Riksförbundet
Gå till distrikt
  • Hem
  • Nyheter
  • Vi ser över vår bygdegård 17/10 avslutas med försäljning av dryck och hamburgare

Vi ser över vår bygdegård 17/10 avslutas med försäljning av dryck och hamburgare

Välkomna töisar, källingar, brudar, sorkar, gubbar och grabbar.
Heldag i bygdegården lördagen den 17/10 från kl. 10. Deltagarna bjuds på kallskuret och kanske lite bubblor. Vårt uppdrag är att se över vår bygdegård med allt från sömnad, renovering av bardisk samt svepa runt med dammvippan.
Mot kvällen inviger vi bardisken med försäljningen av dryck och hamburgare🍔. Vi umgås och har skoj. Självklart kör vi coronasäkert.
Välkomna önskar bygdegårdsstyrelsen🍁☀️🍂
Information om cookies

Bygdegårdarna och dess undersidor använder ibland cookies för att underlätta ditt besök på vår hemsida. Om du inte vill att vi lagrar cookies på datorn kan du stänga av detta i inställningarna för din webbläsare. Du kan läsa mer på minacookies.se