Till Riksförbundet
Gå till distrikt
  • Hem
  • Nyheter
  • Tystberga bygdegårdsföreningen söker person som vill vara med och hjälpa oss i vår förening!

Tystberga bygdegårdsföreningen söker person som vill vara med och hjälpa oss i vår förening!

Valberedningen i bygdegårdsföreningen söker personer senior som junior med intresse av att arbeta i en ideell förening som driver och sköter om samhällets bygdegård. I föreningen finns massa skilda uppdrag och därigenom har vi behov av personer med olika erfarenheter och intressen. Vårt största uppdrag är att förvalta bygdegården med allt vad det innebär. Det kan vara skötsel, snickerier, målning och underhåll. Dessutom kan det vara andra uppdrag som ingår i en förening. Har du ett intresse av att vara med och få vår bygdegård till en levande och fungerande samlingsplats i bygden?

Är du intresserad? Tveka inte att mejla dina kontaktuppgifter till:

info@tystbergabygdegard.se

Information om cookies

Bygdegårdarna och dess undersidor använder ibland cookies för att underlätta ditt besök på vår hemsida. Om du inte vill att vi lagrar cookies på datorn kan du stänga av detta i inställningarna för din webbläsare. Du kan läsa mer på minacookies.se