Till Riksförbundet
Gå till distrikt
Bakgrundsbild

En lyckad halloween i Himmeta

Happy Halloween!

I lördags firade vi Halloween med tre discon för barn i olika åldrar, och oj vad roligt vi hade tillsammans! Runt 100 personer besökte oss under dagen och det blev ansiktsmålning, disco, Just Dance och spännande besök i vår källare, som var omgjord till ett kusligt krypin för alla modiga besökare.

Vi vill rikta ett särskilt stort tack till:

  • Bygdegårdarnas Riksförbund och Medåkers Friskola för ert stöd, som gjorde det möjligt för oss att ordna en fantastisk dag för våra barn och ungdomar.
  • Alla engagerade föräldrar och föräldrar som hjälpte till både före och under evenemanget.

Ett stort tack till er alla som kom och firade Halloween med oss! Det var härligt att se så många utklädda barn och ungdomar som tillsammans bidrog till en minnesvärd dag. Vi hoppas att ni hade lika roligt som vi och ser fram emot nästa års firande. Vi ses snart igen på bygdegården!