Till Riksförbundet
Gå till distrikt
Bakgrundsbild

Vårfix, Årsmöte & sista April.

Vägen ner till Kullabadet kommer att åtgärdas i vår. Den kommer skrapas och grus läggas på.

Lister och tak är åtgärdat i bastun och under arbetsveckan kommer vedförådet att fyllas på.

Arbetsveckan ligger i år 5,6,7 Maj. Börjar kl 17:00 – haka på när du kan.

Verksamhetsstödet är sökt för i år och vi strävar vidare med att få ut budskapet att Brunnagården finns till för er alla! Ju mer vi använder oss av byggnaden ju mer uppskattning i form av bidrag från Kommunen kan vi få!

Det skulle vara kul att samlas vid en aktivitet vid Sista April!
Finns det någon som vill vara med och anordna Korvgrillning och boulespel då kanske?
Något för barn den eftermiddagen? Hör av dig, vi är flera som kan vara behjälpliga att ordna & fixa.

Årsmötet hölls den 9:e och med glädje så vi nya yngre förmågor tacka ja till att vara med i styrelsen och föra detta fantastiska skepp frammåt! Välkomna Åsa Roheden, Emelie Karlsson och Frida Lidén.
Vi avtackade Göran Wallin som varit utomordentlig kassör i många år och Inger Birgersson samt Catarina Wallin som lämnar valberedningen efter ett utomordentligt utfört kompetenssökande under många år!
Vi har glädjen att få ha kvar Kenneth Åkerblom som ordförande ett år till!
Och ett stort tack till alla er som årdande med gofika och smörgåsar till mötet!