Bakgrundsbild

Förbundsstyrelse

Per Lodenius, förbundsordförande och AU-ledamot
Norrtälje
070-322 92 89
per.lodenius@centerpartiet.se

Anders Karlsson, vice ordförande, AU-ledamot
Solna
072-716 60 37
anders.karlsson@viunga.se

Karin Olsson, AU-ledamot
Sjöbo
070-741 36 00
karin.olsson1967@gmail.com

Sören Runnestig, ordförande Fastighets- och försäkringsrådet
Habo
070-845 03 20
soren.runnestig@gmail.com

Ulla Johanson, ordförande i Konst- och kulturrådet
Flen
070-671 68 30
ulla.johanson@gmail.com

Tina Jonasson
Säffle
073-065 62 70
tina.jonasson@hotmail.com

Marie Sandehult
Enånger
070-334 81 26
marie.sandehult@gmail.com

Sven-Anders Svensson
Tvååker
070-551 70 20
sven-anders@arves.se

Andreas Pettersson
Väse
070-391 50 29
lovhojden.516@gmail.com

Vald av Studieförbundet Vuxenskolan SV

Eva Karin Hempel
Vellinge
070-810 37 78
eva.karin.hempel@telia.com

Ersättare: Alva Backman, Tynningö

Vald av Lantbrukarnas Riksförbund LRF

Håkan Johansson
Borlänge
hakan.johansson@lrf.se

Ersättare: Kristina Bengtsson, Falkenberg

Vald av Centerpartiets Ungdomsförbund CUF

Linnea Andersson
Sävar
linnea.andersson4@centerpartiet.se

Ersättare: Caroline von Seth, Lidingö

Vald Jordbrukare Ungdomens förbund JUF

Johanna Fagerström
Valla
juf@juf.se

Ersättare: Magdalena Birgersdotter, Mantorp

Ersättare

Agnes Midbjer
Harads
agnosmidbjer@hotmail.com

Daniel Lundgren
Borås
daniel.alexander.lundgren@gmail.com

Revisorer

Maud Johansson
Knivsta
070-272 37 44
runeborg@telia.com

Kristina Haglund
Nora
0587-920 82
kristina.foreningsmail@gmail.com

Revisor utsedd av LR Revision AB

Jens Forneng
jens.forneng@lr-revision.se

Revisorersättare

Clas Forsgren
Hallstavik
076 82 87 444
clas.forsgren@norrtalje.se

Lars Nilsson
Gryt
marieochlars@telia.com

Revisorersättare utsedd av LR

Peter Lindbladh
Örebro
peter.lindbladh@lr-revision.se

Valberedningen

Solveig Carlsson,  ordförande
Bolmsö
070-288 44 14
solveig.carlsson@bolmso.se

Lars-Håkan Spjuth
Matfors
070-661 74 00
lhspjuth@gmail.com

Eva Lisa Eriksson
Gustafs
070-580 92 07
evalisa.er@gmail.com

Jan Andersson
Vaggeryd
076-937 26 28
jan59andersson@hotmail.se

Bartosz Stroinski
Bjuråker
076-782 10 67
bartosz.stroinski@viunga.se